01 Wtorek

e-mail: p253@edu.um.warszawa.pl

Sówki

Grupa piąta to dzieci 5 letnie.

NAUCZYCIELE:
wyższe zawodowe Dominika Niewęgłowska - nauczyciel kontraktowy
wyższe zawodowe Kamila Budzaj - nauczyciel stażysta

POMOC:
Marianna Kozdrój

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze dla grupy Sówek – GRUDZIEŃ

• Poznaje naturalne i sztuczne źródła ognia, ciepła i światła.
  • Rozumie konieczność poddawania obróbce cieplnej niektórych produktów spożywczych.
  • Przelicza i dopełnia elementy zbioru w zakresie czterech. Poznaje zapis liczby 4.
  • Zna właściwe sposoby zachowania w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych; potrafi wezwać pomoc.
  • Potrafi dokonać analizy i syntezy głoskowej prostych słów; wyróżnia głoski w nagłosie i wygłosie.
  • Odczytuje symbole na mapie.
  • Śpiewa piosenkę, gra na instrumentach perkusyjnych i układa sekwencje ruchów do muzyki.
  • Rozumie znaczenie ciepła i światła dla ludzi, roślin i zwierząt.
  • Zna zasady bezpiecznego korzystania z przedmiotów elektrycznych.
  • Uczestniczy w obserwacjach i eksperymentach; wyciąga wnioski i dostrzega prawidłowości.
  • Zna zasady bezpieczeństwa i higieny podczas korzystania z komputera i telewizora.
  • Uważnie i ze zrozumieniem słucha dłuższych utworów literackich.
  • Dostrzega znaczenie mówienia ciepłych słów, okazywania przyjaznych gestów dla budowania pozytywnych relacji.
  • Określa kierunki w przestrzeni i położenie przedmiotów.
  • Dostrzega zjawiska pogodowe charakterystyczne dla zimy, wzbogaca słownictwo związane z tematem.
  • Zna sposób działania termometru i dokonuje pomiarów temperatury.
  • Zna zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i uprawiania sportów zimowych.
  • Doskonali umiejętność klasyfikowania, tworzy zbiory ze względu na cechy ogólne przedmiotów.
  • Wykazuje zainteresowanie książkami i wie, jak należy z nich korzystać.
  • Potrafi współpracować podczas planowania i wykonywania pracy zespołowej.
  • Kształtuje pozytywne wzorce zachowania oraz dostrzega wartość wzajemnej pomocy.
  • Dostrzega różne aspekty odpowiedzialności i jej znaczenie w relacjach społecznych.
  • Odczytuje komunikaty niewerbalne innych osób świadczące o odczuwanych emocjach i nastrojach.
  • Nabiera opiekuńczego i empatycznego stosunku do zwierząt.
  • Poznaje potrzeby zwierząt domowych i sposoby opiekowania się nimi.
  • Utrwala znajomość poznanych liter.
  • Włącza się w akcje i przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym na potrzeby środowiska lokalnego.
  • Poznaje tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenie.
  • Dostrzega piękno sztuki ludowej oraz zdobnictwo charakterystyczne dla własnego regionu.
  • Odczuwa więź emocjonalną z rodziną i aktywnie włącza się w przygotowania do świąt.
  • Wykazuje się kreatywnością i zmysłem estetycznym podczas wykonywania prac plastycznych o tematyce świątecznej.
  • Zdobywa dalsze doświadczenia w zakresie porównywania długości z zastosowaniem określeń stopniujących.
  • Poznaje smaki i zapachy świątecznej kuchni oraz sposoby przyrządzania tradycyjnych potraw.

Opracowała: Dominika Niewęgłowska

Program zajęć umuzykalniających