01 Poniedziałek

e-mail: p253@edu.um.warszawa.pl

Otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę planujemy otworzyć dla dzieci od 18 maja br.

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego związane z funkcjonowaniem przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w trakcie epidemii COVID-19, przedstawione 30 kwietnia 2020 r. w godzinach popołudniowych, budzą wątpliwości i wymagają doprecyzowania. W trosce o bezpieczne warunki opieki i pracy w stołecznych placówkach, samorząd warszawski musi wspólnie z dyrektorami przedszkoli opracować procedurę i nową organizację. Jest to m.in. zakup środków ochrony osobistej oraz ustalenie warunków organizacji pracy przedszkoli (w tym naboru do grup o zmniejszonej o połowę liczebności).

Rozumiejąc, że w związku z wprowadzeniem II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 część z Państwa zobowiązana jest wrócić do obowiązków zawodowych, zostaną podjęte wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej, w bezpiecznych warunkach, zapewnić opiekę najmłodszym warszawiakom.

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę  planujemy otworzyć dla dzieci od 18 maja br.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa decyzję o otwarciu przedszkoli prowadzonych przez inne podmioty niż m.st. Warszawa podejmują ich organy prowadzące.

e-mail: p253@edu.um.warszawa.pl