25 Czwartek
banner1

Przedszkole nr 253 „Akademia Pana Kleksa”

ul. Antka Rozpylacza 2
01-107 Warszawa
tel. 22 836 79 13 fax 22 877 32 09
e-mail: p253@eduwarszawa.pl

 

PJM - informacja w języku migowym (FILMIK)

Opis placówki

Przedszkole nr 253 "Akademia Pana Kleksa" w Warszawie, jest przedszkolem publicznym z oddziałami ogólnodostępnymi. Siedzibą główną przedszkola jest budynek w Warszawie przy ul. Antka Rozpylacza 2. Organem prowadzącym przedszkole jest Miasto Stołeczne Warszawa. Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem pełni Mazowiecki Kurator Oświaty.

Przedszkole mieści się w wolnostojącym dwukondygnacyjnym budynku i posiada pięć sal w których znajdują się pomoce dydaktyczne dostosowane do wieku i rozwoju dzieci. Na terenie przedszkola jest ogród wyposażony w bezpieczny sprzęt i zabawki. Budynek wyposażony jest w system monitoringu prowadzony w celu podniesienia bezpieczeństwa. Dodatkowo wejście do budynku zabezpieczone jest kodem.

Do przedszkola uczęszczają dzieci od 3 do 5 roku życia. W każdej grupie jest 25 dzieci pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli i przyjaznych pracowników obsługi. Przedszkole zatrudnia logopedę.

Przedszkole posiada własną kuchnię, która przygotowuje dla dzieci 4 posiłki w ciągu dnia: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek.

Placówka realizuje programy wychowania przedszolnego, innowacje oraz programy własne zgodne z podstawą programową. Dodatkowo organizowane są wycieczki, koncerty, teatrzyki.

 

Cele i zadania przedszkola:

Przedszkole zapewnia dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki zabawy, nauki i wypoczynku.

Przedszkole sprawuje opiekę nad dziećmi, dostosowując sposoby i metody oddziaływań do wieku dziecka i jego potrzeb rozwojowych.

Zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa pod względem fizycznym i psychicznym.

Działania podejmowane przez nauczycieli w przedszkolu zmierzają do osiągnięcia przez dziecko gotowości do podjęcia nauki w szkole.

 

Organami przedszkola są:

Dyrektor

Rada Pedagogiczna

Rada Rodziców

Kontakt

Przedszkole nr 253
„Akademia Pana Kleksa”
Dyrektor:
mgr Natalia Sztekler
 
ul. Antka Rozpylacza 2
01-107 Warszawa
tel: 22 836 79 13
fax: 22 877 32 09
e-mail: p253@eduwarszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.