01 Wtorek
banner1

Przedszkole nr 253 „Akademia Pana Kleksa”

ul. Antka Rozpylacza 2
01-107 Warszawa
tel. 22 836 79 13 fax 22 877 32 09
e-mail: p253@edu.um.warszawa.pl

 

O przedszkolu

Przedszkole powstało w 1969 roku. W 2008 r. pod protekcją pana Piotra Fronczewskiego i za zgodą pani Krystyny Brzechwy, Przedszkole przyjęło nazwę "Akademia Pana Kleksa".
 
Przedszkole mieści się w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku. Wyposażony jest w wideodomofon zapewniający stały nadzór nad tym, kto zglasza się po dziecko, a także monitoring działający przez 24 godz. na dobę. Posiada pięć sal z przyległymi łazienkami, które są estetyczne i funkcjonalnie dostosowane do wieku i rozwoju dzieci. Dodatkowo placówka dysponuje  gabinetem metodycznym i specjalistycznym, dzięki czemu zapewniamy dzieciom kompetentną opieką psychologiczną i logopedyczną. Na terenie przedszkola jest ogród wyposażony w bezpieczny sprzęt i zabawki. 
 
Do przedszkola uczęszczają dzieci od 2,5 do 5 – lat. W każdej grupie jest 25 dzieci, pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli i przyjaznych im pracownikom obsługi. Dodatkowo w grupie trzylatków zatrudniona jest pomoc nauczyciela. Organizujemy dla dzieci 4 posiłki w ciągu dnia: śniadanie, drugie śniadanie (owoce i napoje), obiad, podwieczorek. Zapewniamy stały dostęp do napojów (dystrybutor z wodą mineralną). Realizujemy program adaptacji trzylatków do przedszkola, którego głównym celem jest ułatwienie dzieciom przekroczenia progu przedszkola. W tym celu, w miesiącu czerwcu i sierpniu, przyjęte trzylatki wraz z rodzicami, zapraszamy na cykl spotkań, podczas których dzieci mogą pobawią się w swojej przyszłej sali, poznać przedszkole, kolegów i nauczycielki.

 

Kontakt

Przedszkole nr 253
„Akademia Pana Kleksa”
Dyrektor:
mgr Natalia Sztekler
 
ul. Antka Rozpylacza 2
01-107 Warszawa
tel: 22 836 79 13
fax: 22 877 32 09
e-mail: p253@edu.um.warszawa.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.