01 Poniedziałek

e-mail: p253@edu.um.warszawa.pl

O przedszkolu

Przedszkole powstało w 1969 roku. W 2008 r. pod protekcją pana Piotra Fronczewskiego i za zgodą pani Krystyny Brzechwy, Przedszkole przyjęło nazwę "Akademia Pana Kleksa".

Przedszkole mieści się w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku. Wyposażony jest w wideodomofon zapewniający stały nadzór nad tym, kto zglasza się po dziecko, a także monitoring działający przez 24 godz. na dobę. Posiada pięć sal z przyległymi łazienkami, które są estetyczne i funkcjonalnie dostosowane do wieku i rozwoju dzieci. Dodatkowo placówka dysponuje  gabinetem metodycznym i specjalistycznym, dzięki czemu zapewniamy dzieciom kompetentną opieką psychologiczną i logopedyczną. Na terenie przedszkola jest ogród wyposażony w bezpieczny sprzęt i zabawki.

Do przedszkola uczęszczają dzieci od 2,5 do 5 – lat. W każdej grupie jest 25 dzieci, pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli i przyjaznych im pracownikom obsługi. Dodatkowo w grupie trzylatków zatrudniona jest pomoc nauczyciela. Organizujemy dla dzieci 4 posiłki w ciągu dnia: śniadanie, drugie śniadanie (owoce i napoje), obiad, podwieczorek. Zapewniamy stały dostęp do napojów (dystrybutor z wodą mineralną). Realizujemy program adaptacji trzylatków do przedszkola, którego głównym celem jest ułatwienie dzieciom przekroczenia progu przedszkola. W tym celu, w miesiącu czerwcu i sierpniu, przyjęte trzylatki wraz z rodzicami, zapraszamy na cykl spotkań, podczas których dzieci mogą pobawią się w swojej przyszłej sali, poznać przedszkole, kolegów i nauczycielki.

e-mail: p253@edu.um.warszawa.pl