25 Czwartek

O przedszkolu

Przedszkole nr 253 "Akademia Pana Kleksa" w Warszawie mieści się w wolnostojącym budynku przy ulicy Antka Rozpylacza 2.

W przedszkolu znajduje się pięć funkcjonalnych sal, dostosowanych do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci. Na terenie przedszkola jest nowoczesny ogród wyposażony w bezpieczny sprzęt i zabawki. W każdej grupie dzieci są pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli i przyjaznych im pracownikom obsługi. Zapewniamy dzieciom opiekę logopedyczną, psychologiczną oraz pedagoga specjalnego. Dodatkowo w grupie trzylatków zatrudniona jest pomoc nauczyciela.

Kadra pedagogiczna to osoby, które w swojej pracy z dziećmi wykorzystują aktywne metody, poszukują nowoczesnych form pracy i dbają o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych. Dodatkowo nauczyciele są autorami wielu programów i innowacji, które są realizowane z dziećmi, dzięki czemu czas pobytu w przedszkolu jest atrakcyjny.

Wszystkie dzieci w przedszkolu korzystają z dodatkowych zajęć: języka angielskiego, umuzykalnienia, badawczych w ramach Klubu Młodego Odkrywcy,  logorytmicznych, oraz  matematycznych i zajęć sensoryczno-empirycznych.

Realizujemy program adaptacyjny dla dzieci trzyletnich do przedszkola, którego głównym celem jest ułatwienie dzieciom przekroczenia progu przedszkola.

Przygotowujemy dla dzieci 4 zdrowe posiłki w ciągu dnia: śniadanie, II śniadanie, obiad składający się z zupy oraz II dania, podwieczorek. W trakcie posiłków oferujemy szeroki wybór warzyw i owoców. Zapewniamy stały dostęp do wody.