29 Piątek

Teatralna Grupa Rodziców

ROK SZKOLNY 2021/2022

Tradycją Przedszkola nr 253 „Akademia Pana Kleksa” jest coroczny występ Grupy Teatralnej Rodziców „Akademia” z okazji Dnia Dziecka. W przedstawieniu brały udział dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci, które od września rozpoczną edukację w przedszkolu. W roku 2021/2022 grupa teatralna rodziców wystawiła przedstawienie pt. „Uśmiechowo”, którego autorem był jeden z rodziców. Reżyserię, scenografię i ścieżkę dźwiękową przygotowała koordynator grupy teatralnej Pani Dagmara Byszewska – nauczycielka przedszkola. Podczas przedstawienia dzieci poznały poszczególne szczeble Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, dowiedziały się jak prawidłowo dbać o zęby oraz czego unikać, by być zdrowym. Na koniec każda z grup otrzymała miniaturkę Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej do powieszenia w sali, a każde dziecko – kolorowankę.

ROK SZKOLNY 2022/2023

Na deskach Wolskiego Centrum Kultury w dniach 22-23 maja 2023 r. odbył się XII Przegląd Grup Teatralnych Rodziców Warszawskich Przedszkoli „Rodzice-Dzieciom”. W Przeglądzie udział wzięło 7 Grup Teatralnych Rodziców z warszawskich przedszkoli. Spektakle obejrzało 700 dzieci w wieku przedszkolnym. 14 czerwca 2023 r. odbył się Finał na którym Jury ogłosiło wyniki i doceniło każdą Grupę Teatralną:

I miejsce zajęła ex aequo

Rodzicielska Grupa Teatralna „Akademia”

działająca w Przedszkolu nr 253 „Akademia Pana Kleksa” w Warszawie za sztukę  „Przygoda w bibliotece”

Za przejrzystość formy teatralnej, wyrównany poziom gry aktorskiej, czystość scenograficzną.

Rodzicielska Grupa Teatralna

działająca w Przedszkolu nr 162 „Saski Zakątek” w Warszawie za sztukę „Eko Smerfy”

Za interakcję aktorów z publicznością, przesłanie dla świata o segregacji śmieci, bardzo dobry finał.

II miejsce otrzymała

Rodzicielska Grupa  Teatralna „Teatr Hałabały”

działająca w Przedszkolu nr 308 „Krasnala Hałabały” w Warszawie za sztukę „Przygody Krasnala Hałabały”

Za interakcję z publicznością, elementy muzyki klasycznej, wyróżniającą się rolę Krasnala Hałabały.

III miejsce otrzymała

Rodzicielska Grupa Teatralna „Kasztanowy Ludek”

działająca w Przedszkolu nr 340 „Kasztanowego Ludka” w Warszawie za sztukę „Czarnoksiężnik z krainy Oz”

Za przesłanie „Uwierz w siebie, odkrywaj to co naprawdę jest najważniejsze”

Wyróżnienie otrzymali:

Rodzicielska Grupa Teatralna „Bajkolandia”

działająca w Przedszkolu nr 155 „Roztańczona Kraina” w Warszawie za sztukę „Alladyn”

Wyróżnienie za: bogate kostiumy, odwołanie do motywów orientalnych.

Rodzicielska Grupa Teatralna „Bajkowa Trupa”

działająca w Przedszkolu nr 177 „Bajkowe Przedszkole” w Warszawie za sztukę „Pan Drops i jego Trupa”

Wyróżnienie za: scenografię i kostiumy.

Rodzicielska Grupa Teatralna

działająca w Przedszkolu nr 222 „Smyki z Wyki” w Warszawie za sztukę: „Bajka o trzech kózkach”

Wyróżnienie za: oryginalny własny tekst przedstawienia, oprawę muzyczną i bogactwo scenografii.

Organizatorami XII Przeglądu Grup Teatralnych Rodziców Warszawskich Przedszkoli „Rodzice-Dzieciom” było Przedszkole nr 253 „Akademia Pana Kleksa” w Warszawie  przy ul. Antka Rozpylacza 2 oraz Wolskie Centrum Kultury w Warszawie

Wszystkim bardzo dziękujemy i gratulujemy!