29 Piątek

Projekty 2023/2024

Myślą przewodnią działań podejmowanych przez nauczycieli w naszym przedszkolu  jest dążenie do jak najwszechstronniejszego stymulowania aktywności poznawczej i twórczej dzieci poprzez działanie. Jako przedszkole bierzemy udział w wielu projektach starając się poszerzać zainteresowania dzieci.

"Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć,
nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć,
co robić, jak postępować, współżyć z ludźmi,
patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat".

Robert Fulghum

ZABAWA SZTUKĄ

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" nastawiony jest na naukę przez zabawę,
realizację założeń pedagogiki freblowskiej, ale przede wszystkim na łączenie świata sztuki z kompetencjami kluczowymi.

Koordynator: p. Katarzyna, p. Agnieszka

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to inicjatywa firmy Tymbark – producenta soków "Kubuś" mająca na celu poszerzanie wiedzy dzieci z zakresu ekologii

Koordynator: p. Katarzyna

PROGRAM ZBIÓRKI ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORÓW

Nasza placówka jest uczestnikiem „ Programu Szkolnego REBA – zbiórki zużytych baterii i akumulatorów”. Polega na zbieraniu przez placówki oświatowe zużytych baterii i akumulatorów.

Koordynator: p. Wiesława

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dajmy szansę naszym dzieciom, by wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi! Nasze przedszkole uczestniczy w programie "CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLA" w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

Czytanie jest proste, tanie i dzieci je uwielbiają!

Koordynator: p. Katarzyna

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

Program edukacyjny "Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów,szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat.
Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

"Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury" to projekt czytelniczy, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach poprzez zabawę, działanie oraz zapoznanie z pięknymi tekstami literatury dziecięcej.

Koordynator: p. Dagmara, p. Alicja

WIĘCEJ WIEM , MNIEJ CHORUJĘ

Program edukacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przeznaczony dla dzieci przedszkolnych
i wczesnoszkolnych. Dotyczy profilaktyki chorób zakaźnych, oparty jest na dwóch filaracj zapobiegania:

higienie rąk i szczepieniach ochronnych

Koordynator: p. Marzena

PRZYJACIELE ZIPPIEGO

„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci.

Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.

Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY

Program edukacyjny kształtujący postawy proekologiczne, pobudzający kreatywność dzieci i nauczycieli, zapoznający z ideą "zero waste"

Koordynator: p. Alicja

MALI WIELCY ODKRYWCY

Celem programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie do przeprowadzania doświadczeń oraz polisensorycznego poznawania otaczającego świata; tematyka tegorocznych zajęć: Energia, Ekologia, Rośliny

MAŁA FABRYKA EKSPERYMENTÓW

Projekt edukacyjny rozwijający naturalną ciekawość dzieci, rozwijający umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków z przeprowadzanych prostych eksperymentów ze świata fizyki, chemii i przyrody.

20 MINUT DLA MATEMATYKI

Głównym celem projektu jest realizacja "Dziecięcej Matematyki" autorstwa prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej w grupie przedszkolnej zgodnie z założeniami koncepcji oraz, co równie ważne, angażowanie i inspirowanie rodziców przedszkolaków do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych.

ANGIELSKI JEST FUN-TASTYCZNY

Program edukacyjny pokazujący dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego, uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języka angielskiego poprzez zabawy i piosenki