27 Sobota

Co nas wyróżnia

Przedszkole nr 253 "Akademia Pana Kleksa" to placówka otwarta na potrzeby małych dzieci. Ściśle współpracująca z rodzicami w zakresie wspólnych działań zmierzających do wychowania i nauki. Kadra pedagogiczna to osoby, które w swojej pracy wykorzystują aktywne metody, poszukują nowoczesnych form pracy i dbają o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych.

W naszym Przedszkolu:

• zapewniamy opiekę i wychowanie w atmosferze akceptacji i tolerancji
  • dostosowujemy zajęcia wychowawcze i edukacyjne do możliwości dzieci
  • umożliwiamy dzieciom wyrażania siebie w różnych formach ekspresji: słownej, plastycznej, muzycznej
  • stwarzamy warunki do integracji dzieci przedszkolnych
  • umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom
  • promujemy zdrowie i zachowanie przyjazne przyrodzie
  • budujemy poczucie tożsamości - współpracujemy ze środowiskiem lokalnym
  • ściśle współpracujemy z rodzicami, uwzględniamy ich potrzeby i oczekiwania
  • zgodnie z nowym rozporządzeniem o udzieleniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej wyrównujemy szanse edukacyjne dzieci i kompensujemy braki rozwojowe
  • przygotowujemy dzieci do dalszego etapu edukacji - podjęcia nauki w szkole
  • zapewniamy własną kuchnię wraz z utalentowanymi kucharkami (laureatkami konkursów kulinarnych) i pysznymi potrawami
  • mamy zgrany zespół nauczycieli i specjalistów oraz przyjaznych dzieciom pracowników obsługi.

Dodatkowo oferujemy:

• dni adaptacyjne dla nowoprzyjętych dzieci oraz ich rodziców  (w czerwcu oraz sierpniu)
  • dni otwarte dla dzieci i rodziców zainteresowanych zapisem do naszego przedszkola
  • warsztaty badawcze w ramach Klubu Małego Odkrywcy przy współpracy
    z Centrum Nauki Kopernik
  • dodatkowe zajęcia: matematyczne, sensoryczne, logorytmiczne, umuzykalniające, język angielski
  • realizację ciekawych wydarzeń i imprez
  • zaangażowanie w WOŚP od 21 lat wraz z licytacjami i organizacją Wystrzałowego Pokazu Mody w wykonaniu dzieci dla rodziców
  • aktywnie działająca grupę Teatralną dla Rodziców
  • coroczną organizację Przeglądu Grup Teatralnych Rodziców Warszawskich Przedszkoli
  • organizację dla dzieci Pikniku Naukowego
  • organizację dla dzieci i rodziców Rajdu Rowerowego